Plan imprez i wycieczek

W 2022 roku zapisy na wszystkie wycieczki turystyczne rozpoczynamy od 03.01

L.p. Impreza Data
godzina
Wycieczka Ilość dni Koszty +
wstęp
Informacje
dodatkowe
01 Biuro czynne: poniedz. środa ---11-15 ---- 9-13 PLAN IMPREZ I WYCIECZEK NA 2024 r.
----------------------------------------------------------------------
UWAGA: zapisy rozpoczynamy już od 06.11.2023 r. na wszystkie wycieczki, które są zaplanowane na 2024 rok.
Zbiórka na wszystkie wycieczki przy Dworcu PKP/PKS Gdynia Gł.
2 X w tyg. Całość- - - - - - 11 00 - 15 00 - - - - - - 09 00 - 13 00
02 KILKUDNIOWE - - - WYCIECZKI KILKUDNIOWE - wpłata zaliczki minimum 500 zł
Mogą nastąpić pewne korekty programowe. W przypadku inflacji ceny mogą ulec zmianie.
4-6 Z 2023 r- - -
1 Dolny ŚLĄSK I DREZNO 23.04.-26.04.2024 -06.00 Dzień 1 - Panorama Racławicka - muzeum sztuki we Wrocławiu- zwiedzanie z zestawem tourgide. Spotkanie z przewodnikiem. 2-godziny spacer po Wrocławiu z degustacją.Wycieczka szlakiem piwa z przewodnikiem obejmująca najpiękniejsze zabytki Starówki, poznamy historię dawnego miasta piwa, w którym do 1945 roku działało 35 browarów. Po spacerze degustacja w jednym lokalnym browarze rzemieślniczym połączona z obiadokolacją. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 2 - Wyjazd do Drezna. Zwiedzanie Drezna z przewodnikiem- spacer (ok.3 godzin), czas wolny. Obiadokolacja na trasie.
Dzień 3 - Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie Zamku Książ z przewodnikiem. Niekwestionowana atrakcja turystyczna Dolnego Śląska, perła w koronie polskich zamków, obiekt monumentalny, z burzliwą historią. Sceneria Zamku Książ jest jak z bajki. To wspaniały zabytek, miejsce-instytucja ważne na mapie całego regionu. Kościół Pokoju im. Trójcy Świętej w Świdnicy - zabytek unesco, największa drewniana świątynia w Europie, zabytkowy budynek sakralny wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią. Rejs statkiem po Odrze ok. 45 minut. Zobaczymy najbardziej urokliwe zakątki miasta m.in. Rynek i Ostrów Tumski. Powrót do hotelu, obiadokolacja.
Dzień 4 - Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd z Wrocławia. Przyjazd do Gniezna- stolicy pierwszych polskich królów. Katedra, podziemia, Drzwi Gnieźnieńskie. Powrót do Gdyni. Transport komfortowym autokarem, opieka pilota na całej trasie, opieka lokalnych przewodników.
4 1540,-+150,- bilety wstępu, +30,-Tour guide=1720,- (sympatycy +30,-). Zaliczka 500 zł
2 SZCZECIN, WYSPY RUGIA I UZNAM, BERLIN I POCZDAM 17.06.-20.06.2024 -05.00 Dzień 1- Przyjazd do Kamienia Pomorskiego - zwiedzanie Katedry ze Skarbcem, spacer po Starówce. Podziwianie krajobrazów wyspy Wolin- wolińskie klify. Przyjazd do Szczecina- zakwaterowanie.
Dzień 2- Przyjazd do Berlina, spacer z przewodnikiem dzielnicą Rządową, Brama Brandenburska, Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu, Reichstag, przejście reprezentacyjną aleją "Unter den Linden", wejście do Katedry Berlińskiej, Fontanna Neptuna, Alexanderplatz, Czerwony Ratusz,Wyspa Muzeów.
Dzień 3- Wyjazd na wyspę Rugia, postój na wyspie Uznam (punkt widokowy), Cap Arkona-słowiański Gibraltar. Przejazd przez wyspę Uznam, Stralsund- zwiedzanie Muzeum Morskiego i Oceanarium. Wyjazd na Wyspę Rugia. Park Narodowy Jasmund, panorama klifów w ok. Sassnitz.
Dzień 4- Zwiedzanie Szczecina- Wały Chrobrego, Brama Krakowska, Zamek Książąt Pomorskich. Powrót do Gdyni.
4 1540,- +50,- bilety wstępu, +30,-Tour guide=1620,- (sympatycy +30), +74 euro . Zaliczka 500 zł
3 MAGICZNE PODLASIE I SUWALSZCZYZNA + WILNO 01.07.-05.07.2024 -06.00 Dzień 1- Podstawienie autokaru przy Dworcu PKP/PKS Gdynia.
1.Spacer z przewodnikiem po Białymstoku: m.in.założenie pałacowo-ogrodowe Branickich, zespół katedralny Wniebowzięcia NMP, Rynek Kościuszki z ratuszem i inne. 2. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Augustowa.
Dzień 2- Zwiedzanie Biebrzańskiego Parku Narodowego, twierdzy Osowiec, przejazd do Goniądza, zwiedzanie serowni Korycińskie Sery, spacer po Augustowie.
Dzień 3- Rejs statkiem- Dolina Rospudy, zwiedzanie z przewodnikiem: Studzieniczna, Sejny, Cisowa Góra, Puńsk, Stańczyki. Ognisko przy muzyce z pieczeniem kiełbasek.
Dzień 4- Wyjazd do Wilna. Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, cmentarz na Rossie, zabytkowe kościoły, kamienice, dzielnica żydowska, Zarzecze. Tradycyjny litewski obiad.
Dzień 5- Zwiedzanie Klasztoru nad Wigrami, przejazd kolejką wąskotorową wokół jeziora Wigry. Powrót do Gdyni.
5 1590,- +70,-bilety wstępu, +30,-Tour guide=1690,- (sympatycy +30,-) +15 euro. Zaliczka 500 zł
4 WARMIA I MAZURY ZNANE I NIEZNANE 20.08.-23.08.2024 - 06.00 Dzień 1- zbiórka 06.00, na trasie zwiedzanie Sanktuarium w Gietrzwałdzie- warmińska Częstochowa, Dobre Miasto-zwiedzanie skansenu miejskiego, zabytkowe kamienice. Zobaczymy przedwojenny zakład krawiecki, szewski itp., przejazd w okolice Giżycka lub Mrągowa. Zakwaterowanie.
Dzień 2- Zwiedzanie Giżycka- port jachtowy, Wieża Ciśnień, Twierdza Boyen, zabytkowy most obrotowy. Rejs statkiem-Szlak Łabędzi, przejazd do Wojnowa- klasztor i cmentarz Staroobrzędowców, przejazd do miejscowości Pranie- muzeum K.I.Gałczyńskiego, ścieżka edukacyjna.
Dzień 3- Przyjazd do Mikołajek, spacer z przewodnikiem: Wioska Żeglarska, Plac Wolności. Przyjazd do Mrągowa, zwiedzanie miasta- poczujemy klimat małego, mazurskiego miasteczka gdzie zachował się średniowieczny układ ulic.Zobaczymy tam oryginalną zabudowę z XIX i XX wieku. Wieczorek taneczny.
Dzień 4- Przyjazd do Olsztyna- zwiedzanie. Olsztyński zamek malowniczo położony w zakolu rzeki Łyny i w otoczeniu Parku Podzamcze z licznymi alejkami i fontannami, Muzeum Warmii i Mazur, wejście na dziedziniec, multimedialna ekspozycja poświęcona Mikołajowi Kopernikowi, Stare Miasto: gotycki ratusz miejski, zabytkowe kamienice, Wysoka Brama-budynek Gazety Olsztyńskiej- postać Św. Jakuba, ławeczka Mikołaja Kopernika. Powrót do Gdyni.
4 1175,- +80,-bilety wstępu, +30,-Tour guide=1285,- (sympatycy +30,-). Zaliczka 500 zł
5 BESKIDY 25.09.-30.09.2024 - 05.00 Dzień 1- Wyjazd z Gdyni. Przejazd do Pszczyny- zwiedzanie miasta: Zamek-Muzeum Wnętrz Pałacowych, spacer po parku, Starówka. Przyjazd do Szczyrku- zakwaterowanie.
Dzień 2- Zwiedzanie Bielska-Białej - miasta nazywanego "Małym Wiedniem", zabytkowy dworzec, teatr wzorowany na wiedeńskim, Starówka, spacer szlakiem wielokulturowym, pomnik Marcina Lutra, pomniki na szlaku bajkowych postaci- Reksia, Bolka i Lolka i inne, Ratusz. Przejazd na Kaskady rzeki Soly- jeziora zaporowe w Porąbce i Tresnej. Wyjazd na Górę Żar kolejką szynową na której znajduje się Elektrownia Szczytowo Pompowa oraz ośrodek sportów lotniarskich.
Dzień 3- Wyjazd na Pętlę Beskidzką. Przejazd przez Ustroń Zawodzie "sanatoria piramidy". Przyjazd do Wisły Malinki- Skocznia Adama Małysza z możliwością wjazdu na wieżę widokową. Galeria trofeów A.Małysza, spacer głównym deptakiem, Park Zdrojowy, Aleja Wiślańskich Gwiazd Sportu, Dom Zdrojowy. Dalsza podróż przez Przełęcz Kubalonka malowniczą trasą do Istebnej. Przyjazd do Koniakowa- Muzeum Koronki.Podróż przez Koczy Zamek- piękny punkt widokowy.
Dzień 4- Wyjazd na Słowację- Orawski Hrad- zwiedzanie zamku, wypoczynek na basenach termalnych kąpieliska Beseniova.
Dzień 5- wyjazd/zjazd kolejką na Skrzyczne. Przejazd do Żywca- Muzeum Browaru Żywiec z degustacją, zwiedzanie Starego Zamku, spacer po Parku Zamkowym, Park Miniatur.
Dzień 6- Powrót do Gdyni- na trasie zwiedzanie słynnych Ogrodów Kapiasa w Goczałkowicach.
6 1760,- +150,-bilety wstępu, +30,-Tour guide=1940,- (sympatycy +30,-), +40 euro. Zaliczka 500 zł